Major Section - 32 participants:

Name                                   Club/Location                    Points         Place &c     Prize

Dragoljub Sudar                         Gambit                               4½                1st          £200
Peter Hepworth                          Huddersfield                         4               2nd-3rd =    £54
Raymond Gamble                      Spondon                               4               2nd-3rd =    £54
Richard Desmedt                       Wombwell                             4               2nd-3rd =    £54
Farshad Ai                                Phoenix, Sheffield                3½
Nathan Gittens                          Sheffield University               3½               GP2          £20
Max N Turner                            Berwick                                3
Michael Connor                         Great Lever                           3
Neil Coward                              Blackpool                              3
Paul Edward Robson                 Durham                                 3
Paul May                                  Limewood                              3                GP3          £20
Ron Plater                                Gosforth                                3
Andrew Price                            Leamington                          2½               GP1 =       £10
Andy Lee                                  Woodseats                           2½
Arthur Hibbitt                             Banbury                               2½
Karl Potter                                Latimer                                 2½
Khaled Muflehi                          Stannington                          2½
Philip Griffiths                           Worksop                               2½               GP1 =        £10
Roger Greatorex                        Llangollen                             2½
Tim Lawson                              Northampton Chessmates       2½
Dean Hartley                             Amber Valley                         2
Nugith Jayawarna                      Heywood                                2
Robert Clegg                            Huddersfield                            2
Robert Dean                             Undercliffe                              2
Sherif Gonem                           Braunstone                             2
John R Mercy                            Phoenix                                1½
Kevin Winter *                           Bradford                        1½ out of 3
Nigel Livesey                             Marple                                 1½
Andrew Thompson                     Gambit, Nottingham              1
Denise Mosse                            Gateshead                           1
Graham Ashcroft *                      Preston                          1 out of 4
James Turner                            Berwick                                1

Max N Turner becomes NCCU Junior Champion






Community Web Kit provided free by BT